top of page

so 20. 5.

|

Praha 7

DIVADLO PRO DĚTI: Relikty hmyzu - Stará svítilna

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
DIVADLO PRO DĚTI: Relikty hmyzu - Stará svítilna

Čas a místo

20. 5. 15:00

Praha 7, Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

O události

► 𝐑𝐞𝐥𝐢𝐤𝐭𝐲 𝐡𝐦𝐲𝐳𝐮: 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐚́ 𝐬𝐯𝐢́𝐭𝐢𝐥𝐧𝐚 / 𝟏6:𝟎𝟎 / 𝐊𝐥𝐮𝐛 𝐋𝐞𝐭𝐤𝐚

𝑍𝑛𝑎́𝑡𝑒 𝑝𝑟̌𝑖́𝑏𝑒̌ℎ 𝑡𝑒́ 𝑠𝑡𝑎𝑟𝑒́ 𝑝𝑜𝑢𝑙𝑖𝑐̌𝑛𝑖́ 𝑠𝑣𝑖́𝑡𝑖𝑙𝑛𝑦? 𝑁𝑒𝑛𝑖́ 𝑑𝑣𝑎𝑘𝑟𝑎́𝑡 𝑧𝑎́𝑏𝑎𝑣𝑛𝑦́, 𝑎𝑙𝑒 𝑗𝑒𝑑𝑛𝑜𝑢 𝑠𝑒 𝑑𝑎́ 𝑣𝑧̌𝑑𝑦𝑐𝑘𝑦 𝑝𝑜𝑠𝑙𝑒𝑐ℎ𝑛𝑜𝑢𝑡. 𝐵𝑦𝑙𝑎 𝑡𝑜 𝑡𝑎𝑘𝑜𝑣𝑎́ 𝑝𝑜𝑐𝑡𝑖𝑣𝑎́ 𝑠𝑡𝑎𝑟𝑎́ 𝑠𝑣𝑖́𝑡𝑖𝑙𝑛𝑎. 𝑀𝑛𝑜ℎ𝑜 𝑙𝑒𝑡 𝑢𝑝𝑙𝑦𝑛𝑢𝑙𝑜, 𝑎 𝑡𝑒𝑑̌ 𝑚𝑒̌𝑙𝑎 𝑏𝑦́𝑡 𝑜𝑑𝑠𝑡𝑟𝑎𝑛𝑒̌𝑛𝑎. 𝑆𝑒𝑑𝑒̌𝑙𝑎 𝑝𝑜𝑠𝑙𝑒𝑑𝑛𝑖́ 𝑣𝑒𝑐̌𝑒𝑟 𝑛𝑎 𝑠𝑣𝑒́𝑚 𝑠𝑡𝑜𝑗𝑎𝑛𝑢 𝑎 𝑜𝑠𝑣𝑒̌𝑡𝑙𝑜𝑣𝑎𝑙𝑎 𝑢𝑙𝑖𝑐𝑖...

Adaptace pohádky Hanse Christiana Andersena. Příběh o stáří, zániku, vzpomínání, tajných přáních a nejisté budoucnosti zasazený do rámů objektové animace a výtvarného divadla.

Andersenův text představuje poutavý svět imaginace a humoru. Pouliční lampy jsou téměř neviditelnou a jaksi samozřejmou součástí městské krajiny. Na druhý pohled, coby tiší svědci lidského hemžení každodenností, jsou seriózními pamětníky a vypravěči. Dá se z nich vyčíst mnoho o prostředí, které osvětlují. Mají svůj jazyk, znaky, tvary, materiál, stav a otisk času. V Andersenově podání mají také své pocity, sny i obavy. Jejich světlo je zdrojem tepla, bezpečí, ale také nosičem iluze a stínů.

Relikty tento mysteriózní příběh přetváří do podoby scénické miniatury. Zvou do poetického světa rozličných tónů objektové animace, stínohry, projekce a komiksu. Pozastavují se nad životem (ne)obyčejného předmětu, nad střídáním dne a noci, tajemstvím kovolijce.

Připravili: Jan Machovec, Kryštof Pokorný, Adam Pospíšil, Vojtěch Vávra Produkce: Relikty hmyzu Premiéra: 10. 4. 2022, Klub Letka, Praha

bottom of page