MÁME OTEVŘENO: DEN MĚ OSLEPÍ, VEČER UTIŠÍ, NOC MĚ SKRYJE | Nesladim

Audio-procházka v rámci festivalu Máme otevřeno.

MÁME OTEVŘENO: DEN MĚ OSLEPÍ, VEČER UTIŠÍ, NOC MĚ SKRYJE | Nesladim

Čas a místo

17. 5. 2024 19:30

Praha 7, Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

O události

Kapacita audio-procházky je omezená, prosíme registrujte si své místo včas přes tento formulář, bez registrace nebude možné se procházky zúčastnit. Instrukce, včetně místa začátku procházky (v dochozí vzdálenosti od Klubu Letka), obdržíte 24h předem na email.

Sebevražda stále patří ke společensky tabuizovaným a zkreslovaným tématům. V souvislosti s pandemií se v roce 2020 riziko sebevraždy na území České republiky zvýšilo třikrát. Audio-procházka, rozmístěna na pěti různých místech po Praze 7, umožní divákům individuálně vyslechnout jeden z pěti hlasů promlouvajících na základě autentických výpovědí lidí se sebevražednými rozlady a pozůstalých. Ve druhé části se uskuteční performance a společné setkání diváků a tvůrců v prostoru Klubu Letka.

Za odborné konzultace, vstřícnost a ochotu děkujeme Národnímu ústavu duševního zdraví v Klecanech, konkrétně Petrovi Winklerovi, Alexandru Kasalovi a Roksaně Vintoniv. Dále děkujeme Martinu Peškovi z organizace Luctus a novináři Nikitovi Poljakovi.

Režie: Linda Dušková

Text (založen na autentických výpovědích): David Košťák

Dramaturgie: Sodja Lotker, David Košťák

Hudba: Vojtěch Bor