top of page

čt 16. 2.

|

Praha 7

KONCERT: Bára Zmeková sólo /// Jakub König sólo

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
KONCERT: Bára Zmeková sólo /// Jakub König sólo
KONCERT: Bára Zmeková sólo /// Jakub König sólo

Čas a místo

16. 2. 20:00

Praha 7, Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

O události

Skladatelka a zpěvačka pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory. Posluchači její koncerty označují jako “soul trip” nebo “poezii v hudbě”.

Písničkář Jakub König pochází z České Lípy, kde v roce 1994 založil kapelu Obří broskev. Ta za téměř 17 let své existence vydala tři alba a pak v tichosti usnula.

V roce 2011 se k životu probudil maskovaný kuchař KITTCHEN. Původně písničkářský projekt se postupně rozrostl na plnohodnotnou kapelu, oceňovanou kritiky i posluchači. Druhé ze čtyř alb, RADIO, získalo v roce 2013 cenu Anděl.

V roce 2016 inicioval König vznik kapely Zvíře jménem Podzim, složené z výrazných osobností tuzemské alternativní scény. Kapela se rychle stala vyhledávanou koncertní událostí a její druhé album, ZÁŘÍ, získalo v roce  2019 hned dvě Ceny Anděl.

Na sólových koncertech tak Jakub König čerpá z repertoáru všech tří kapel. Ať už se jedná o klasické “písničkářské” hraní s akustickou kytarou, ambientní set plný převalujících se hlukových stěn, minimalistickou elektroniku nebo mix improvizace a čtení z některé z knih.

Potichu i nahlas. Temně i s něhou. Podle místa, času i atmosféry.

Sdílet událost

bottom of page