út 20. 10. | Klub Letka

ZRUŠENO /// Kino Letka: Dobrá smrt

Janette trpí nevyléčitelnou nemocí. Ví, že nad smrtí nezvítězí, chtěla by však mít kontrolu nad jejím načasováním a průběhem. Proto se připravuje na asistovanou sebevraždu ve Švýcarsku.
Zakázat přihlašování
ZRUŠENO /// Kino Letka: Dobrá smrt

Čas a místo

20. 10. 2020 20:00
Klub Letka, Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

O události

Dobrá smrt  |  The Good Death

Dokumentární / Životopisný

Slovensko / Česko / Rakousko / Francie, 2018, 83 min

Režie: Tomáš Krupa

Scénář: Tomáš Krupa, Lukáš Hanulák

Vstupné dobrovolné

Musela se dívat, jak její matka umírá na tehdy nediagnostikovatelnou svalovou dystrofii. I tělo dvaasedmdesátileté Janette ochabuje, nemoc rychle postupuje. Rozhodla se, že na rozdíl od matky ze světa odejde důstojně. Ovšem Velká Británie jí legální možnost „dobré smrti“ nenabízí. Pro eutanazii si musí dojet do Švýcarska. S vnitřním klidem organizuje svůj odchod, zatímco Janettini blízcí prožívají emocionální bouři – především její syn, který rovněž trpí dystrofií. Vztahové drama se stupňuje s blížící se smrtí. Režisér Tomáš Krupa využil k vyprávění stylizované prvky hraného filmu, které pocit autenticity ještě umocňují.