top of page

ROK POTÉ | Benefiční akce na podporu obětí zemětřesení v Turecku

ROK POTÉ | Benefiční akce na podporu obětí zemětřesení v Turecku
ROK POTÉ | Benefiční akce na podporu obětí zemětřesení v Turecku

Čas a místo

10. 2. 2024 18:00

Praha 7, Letohradská 44, 170 00 Praha 7-Holešovice, Česko

O události

VSTUPENKY

Jménem Iniciativy Hayde vás zveme na večer soucitu a solidarity. Společně se sejdeme, abychom podpořili mladé lidi v tureckém městě Hatay, kteří se stále potýkají s následky ničivého zemětřesení, jež udeřilo 6. února 2023 a jehož síla dosáhla 7,7 a 7,5 stupně. Rozsáhlá zkáza v deseti provinciích zanechala miliony lidí bez domova a podle oficiálních údajů počet obětí přesáhl 60 000.

Mezi těžce postižené regiony patří i Hatay, kde byly následky obzvláště náročné. Téměř milion lidí zůstalo bez domova, což vedlo ke vzniku kontejnerových městeček, které vyrostly za městem. Mnoho lidí zde žije v kontejnerech, někteří stále ve stanech, v drsných podmínkách. Od loňského roku se jim v této komunitě dostává stále méně pomoci.

Dopad na děti v této oblasti je obzvláště srdcervoucí. Zničení silnic a základů města způsobilo, že docházka do školy z těchto kontejnerových městeček je velkým problémem. Tisíce rodin se snaží zajistit svým dětem základní vzdělání, včetně knih, zimního oblečení a dopravy. Nedostatek prostoru pro socializaci, hry a další společenské aktivity jen umocňuje těžkosti, kterým tyto mladé duše čelí. Mnoho dospívajících je nuceno zanechat vzdělávání a pracovat na plný úvazek, aby si zajistili základní potřeby.

Oslovili jsme naše přátele z řad dobrovolníků v regionu, kteří neúnavně pomáhají dětem a rodinám v Hatay, a rozhodli jsme se jim v den výročí tragické katastrofy podat pomocnou ruku. Stoprocentní výtěžek pošleme Hatay Deprem Dayanışma Derneği, Samandağ kolu (Hatay Sdružení Solidarity po Zemětřesení, pobočka Samandağ), které prostředky použije na podporu teenagerů v extrémních situací.

Sdílet událost

bottom of page